معرفی شرکت

صفحه اصلی / معرفی شرکت

شرکت مهندسی و صنعتی روان فن آور (سهامی عام )

رشد و توسعه توان فنی و تولیدی کشور وام‌دار نیروهای متعهدی است که توانستند با تلاش شبانه‌روزی خود، خودکفائی صنعت کشور را به ارمغان آورند. در این راستا صنعت قطعات خودرو نیز دستخوش تحول شد و شرکتهایی پا به عرصه تولید گذاشتند که در حال حاضر جزئی از بدنه درخت تنومند استقلال کشور و از اصلی ترین سازندگان داخلی و صادر کنندگان قطعات خودرو به خارج از کشور محسوب می‌شوند.

شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور از جمله این شرکتهاست که در سال 1378 تاسیس گردید. هدف از تاسیس این شرکت مشارکت در فعالیت‌های تولیدی و صنعتی در جهت دستیابی به خودکفائی و استقلال کشور بود. این شرکت در دو سوله دو هزار متری و در زمینی به مساحت پانزده هزار متر مربع در شهرک صنعتی سایپا واقع در گلپایگان پایه‌ریزی و ساخته شد.

شرکت مهندسی صنعتی روان فن آور فعالیت خود را در ابتدا با تولید روزانه فقط 200 قطعه شاتون پراید آغاز نمود که با استفاده از دانش فنی و فن آوری روز و همچنین سیستم مناسب مدیریتی، پس از گذشت چندی و با تکیه بر تجارب بدست آمده از شکست‌ها و موفقیتهای قبل، توانست تولید خود را به روزانه 4000 قطعه شاتون پراید افزایش داده و با توسعه و تولید محصولات متنوع از قبیل شاتون پژوXU7 ، شاتون نیسان Z24 در تیراژ بسیار بالا و کیفیت بی‌رقیب، علاوه بر اینکه خود را به عنوان قطب اصلی و تولیدکننده انبوه شاتون انواع خودرو معرفی نمود، آمادگی لازم و کامل را برای تولید محصولات جدید و صادراتی پیدا کرد و در همین راستا مورد توجه بسیاری از شرکت های خودروسازی دیگر جهان قرار گرفت.

با توجه به اینکه شاتون به عنوان یکی از اصلی‌ترین قطعات موجود در قلب موتورخودرو در بین سازندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، شرکت روان فن آور سعی نمود با تحویل به موقع محصولات به مشتری، ضمن حسن انجام تعهد، شرکت سایپا و شرکت ایران خودرو را در انجام تعهدات خود به هموطنان یاری نماید. از پروژه‌های در دست اجرای این شرکت می‌توان از تولید شاتون 7‌EF مربوط به موتور ملی که توسط گروه تحقیقات موتور ایران خودرو در حال انجام می باشد و همچنین تولید شاتون Rio از شرکت کیاموتور که با مسئولیت شرکت مگاموتور در حال انجام است و همچنین تولید شاتون خودرو لوگان (L90) نام برد

مشتریان عمده روان فن‌آور عبارتند از شرکت مگاموتور و شرکت ساپکو:

شرکت مگاموتور: این شرکت در سال‌های اخیر توانسته است با رشد و توسعه روزافزون، خود را به عنوان بزرگترین و مطرح‌ترین تولیدکننده مجموعه کامل قوای محرکه خودرو در ایران و خاورمیانه مطرح کند به طوری که شرکت خودروسازی رنو فرانسه، مگاموتور را برای تولید موتور خودرو L90 برگزیده است.

شرکت ساپکو: تولد ساپکو منجر به اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم برای حدود 100 هزار نفر شد. این شرکت که 70 درصد کارکنان آن فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های کشور هستند، از لحاظ حجم فروش در سال 81، مقام ششم را بین 100 شرکت برتر کشور به خود اختصاص داد.

ساپکو
مگا موتور